برنامه دستگاه سورتینگ مرغ و ماهی

سورتینگ مرغ و ماهی (وزن) با کمک برنامه ی PLC دلتا در این مثال ارائه شده است.

یکی از مهم ترین فرآیندها در کشتارگاه های صنعتی مرغ و طیور، وزن کردن و Sorting محصول نهایی کشتارگاه است. بدین سبب تجهیزات توزین و سنسور لودسل بر روی نوار نقاله قرقره ای کشتارگاه نصب می گردد. کلیات کار در این روش بدین صورت است که در مکان مشخصی از نوار نقاله، مرغ ها وزن شده و بر اساس وزن از هم تفکیک می گردند و در محل های مشخص شده از روی قلاب توسط جک های بادی برداشته می شوند. معمولا بر اساس نیاز مشتری 4 تا 16 بازه وزنی و محل تفکیک برای جداسازی مشخص می گردد. در این مثال و با توجه به شکل، مرغ ها در سه دسته ی کوچک، متوسط و بزرگ جداسازی می شوند، فرض بر این است که سنسور تشخیص قلاب به ورودی X0 از پی ال سی دلتا متصل شده است و خروجی های Y0 ،Y1 و Y2 شیربرقی سیلندرهای جداکننده را تحریک می کنند.

🔆نکته1 : به طور کلی معلوم نیست بین محل وزن کشی و محل تفکیک چند عدد مرغ قرار دارد ولی فاصله قلاب تا قلاب همیشه ثابت است .

🔆نکته2 : تغییرات سرعت نوار نقاله، نباید تاثیری بر عملکرد سیلندرهای جداکننده داشته باشد. در این برنامه فرض براین است که وزن مرغ ها درون رجیستر D0 قرار دارد.

 

🌐 لینک دانلود برنامه پی ال سی دلتا برای اعضای سایت در بخش مرکز دانلود در دسترس می باشد.

💥عضویت رایگان می‌باشد.

 

اینستاگرام یوزتکنو اگر علاقه مند به فیلم های آموزشی و بحث های فنی در زمینه اتوماسیون صنعتی هستید به ما در اینستاگرام یوزتکنو به آدرس USE.TECHNO بپیوندید.

🌼 لطفا سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

 

م

گروه صنعتی یوزتکنو طراح و مجری پروژه های اتوماسیون صنعتی و نمایندگی محصولات دلتا Delta، فروش و تامین انواع محصولات اتوماسیون صنعتی دلتا Delta با کمترین قیمت پی ال سی دلتا، آموزش استپ لدر step ladder ، برنامه نویسی ترتیبی plc  دلتا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *